ENSTO: Elektrické podlahové vytápění >> Tisk

 

Pohodlné, energeticky účinné a rovnoměrně rozložené teplo.

Podlahové vytápění je vhodné pro většinu podlahových konstrukcí a podlahové materiály jako hlavní nebo kombinované řešení vytápění. Ukládání tepla a implementace mohou být buď přímé, nepřímé nebo kombinací obou. Podlahové vytápění a efektivní větrání pomáhá ve vlhkých oblastech snížit riziko vlhkosti. Podlahové vytápění zajišťuje vyšší provozní teplotu, je možné snížit pokojovou teplotu o 1-2 °C bez snížení komfortu. Tím ušetříte 5-10% v cenách vytápění.

 

Podlahové topení

Při navrhování podlahového topení pro danou oblast, je potřeba vzít v úvahu vypočtené tepelné ztráty a vypočtené rozmístění instalace. Doporučený Instalační výkon pro nepřetržitý provoz podlahového vytápění je přibližně 70 až 100 W/m2 pro betonové podlahy a 70 až 80 W/m2 pro dřevěné a sádrokartonové podlahy. Typ kabelu použitý pro betonové podlahy má tepelný výkon na metr cca 20 W/m. V dřevěných a sádrokartonových podlahách a v prostorech s velmi nízkými tepelnými ztrátami, můžeme použít kabel s tepelným výkonem na metr 10 W/m. Při navrhování podlahového vytápění byste měli zkontrolovat, zda je dostatek topného výkonu od podlahy k místnosti vedeno bez nepříjemného nárůstu teploty povrchu podlahy (výkon kolem 10 W/m2 K). Aby byl zaručen dostatečný výkon, měla by plocha instalace podlahového vytápění činit přibližně 80 až 90 % plochy povrchu místnosti.

 

Tassu a Tassu S kabely pro podlahové vytápění

Tassu a Tassu S jsou topné bezúdržbové kabely pro dlouhodobá řešení v suchých a vlhkých prostorech. Tassu kabel má 20 W/m a používá se především pro nové betonové podlahové konstrukce. Kabel Tassu S má 10 W/m a používá se k rekonstrukci spolu s dřevěnými podlahovými konstrukcemi. Oba kabely Tassu jsou dvojité vodiče s PVC pláštěm.

 

 

Tenké řešení pro renovace a tenké podlahové konstrukce

Tenké řešení Ensto - ThinMat a ThinKit - lze snadno a rychle instalovat přímo na stávající podlahu.

ThinKit

  • Ideální pro malé a stísněné prostory
  • Kabel musí být vždy položen na horní straně protipožárního materiálu
  • Kruhový kabel se při upevňování nekroutí
  • Instalace musí být vždy pokryta vyrovnávací hmotou

ThinMat

  • Může být také instalován na dřevěné podlahové plochy (např. dřevotříska a překližky)
  • ThinMat 100 W/m2 je dostatečný pro komfortní vytápění v suchých a vlhkých vnitřních podmínkách. Zatímco ThinMat 160 W/m2 se používá pro konstrukce s menší izolací a když se jako podlahový materiál používá beton, kámen nebo sliník.
  • Na dřevěný materiál nelze použít s ThinMat 160 W/m2
  • Kabel je uzavřen do silné lepící sítě, která zabraňuje tomu, aby se kabel během plnění vznášel
  • Standardní šířka 50 cm

Nízká výška výrobků minimalizuje další zvýšení výšky podlahy. Výrobky se snadno a rychle instalují s nízkými celkovými náklady a jsou vhodné pro beton, kámen a slinek a s určitými omezeními pro dřevo, laminát a parkety.

 

Ensto eWoodMat

  • Podlahová topná podložka Ensto eWoodMat, instalovaná přímo pod parkety nebo laminátové podlahy, je řešení s nízkým výkonem, které spotřebuje až o 30 procent méně energie než konvenční elektrické podlahové topení.