Zabezpečovací systémy Vytlačiť

iptelefonia

Zabezpečovací systémy

Zabezpečovací systémy

Úkolem elektronického zabezpečovacího systému - EZS je poskytovat informace o pohybu osob v zabezpečených prostorách, poskytovat signalizaci v případě narušení a spustit signalizaci (alarm - poplach) v případě takových událostí. Systémy elektronické zabezpečovací signalizace (EZS) tvoří ústředna, kabeláž, čtecí zařízení a klávesnice, snímací prvky, komunikační a signální prvky. Ústředna vyhodnocuje signály z jednotlivých prvků systému EZS, kromě signalizace vlastními prvky (telefonní komunikátor, siréna, ...) komunikuje i s ostatními systémy TZB (osvětlení, přístupové systémy, ...) v rámci objektu. Přístupová zařízení - klávesnice a čtečky - slouží pro identifikaci oprávněných osob pro povolení vstupu a pohybu do objektu, podle provedení mohou být interní nebo externí (do venkovního prostředí). Na EZS ústředny je možné připojit i celou řadu snímacích prvků - mezi nejznámější patří detektory pohybu (tzv. PIR), snímače rozbití skla, různé prostorové detektory atd.

Technická úroveň EZS

Pro zákazníky, kteří vyžadují certifikované zabezpečovací ústředny dodáváme profesionální systémy Paradox splňující i ty nejnáročnější kritéria. Jsou certifikovány Národním bezpečnostním úřadem. Je možné je použít nejen na samotné zajištění, ale i na systém kontroly vstupu do objektu. Samozřejmostí je i dálková obsluha nebo kontrola přes internet či mobilní telefon.

Dodávané značky a provedení

Profesionální systémy Paradox se vyrábějí v různých provedeních, podle velikosti zabezpečeného objektu a možností rozšíření. Díky modularitě a vzájemnému propojení lze zajistit prakticky jakýkoliv objekt. Z pohledu ochrany jsou ústředny chráněny tzv.. tamper kontaktem, komunikace po sběrnici je šifrována a samotné přístupová zařízení mohou být i v provedení antivandal, což je do značné míry chrání proti fyzickému násilnému poškození, resp. zničení.

Rozsah dodávky

Specifikem systémů EZS je tvorba systému pohybu osob po objektu, tvorba poplachových skupin, zón, časových harmonogramů pro jednotlivé úseky, oprávnění a osoby, kombinace různých možností přístupových práv (PIN, magnetická karta, tzv.. Dallas čip). Pokud investor nemá praktické zkušenosti (např. se jedná o novostavbu nebo o nově instalovaný systém), víme na základě našich zkušeností, poskytnout již ve fázi přípravy a projekce návrhy na optimalizaci implementace EZS, čímž se ušetří množství problémů při náběhu systému v reálném provozu. Pro systémy EZS dodáváme komplexní služby - od návrhu, samotné realizace (kabeláž, oživení a naprogramování systému), až po záruční a pozáruční servis - pravidelné revize, přidávání nebo ubírání uživatelů, dálková správa, upgrade systému.

Infračervené závory

Funkcionalita a prvky infračervených závor

Vnější obvodovou, tzv.. perimetrickou ochranu areálu před vstupem do objektu nebo areálu mohou tvořit i infračervené závory jako jedna ze součástí EZS. Velkou výhodou je hlavně použití při rozsáhlých areálech. Tvoří ji vysílač a přijímač, které vysílají neviditelný světelný paprsek (případně několik světelných paprsků - paprsků) např. přes plot a při přerušení tohoto paprsku dojde k poplachu.

Technická úroveň infračervených závor

Vysílač s přijímačem musí být umístěny na přímou viditelnost, jsou umístěny zpravidla na pevně zabudovaných sloupech tak, aby světelné paprsky mohly plynule svítit z jednoho bodu do druhého - při návrhu je proto nutné přihlížet k terénním nerovnostem. Výhodou tohoto řešení je pokrytí větších vzdáleností a areálů, naopak - jeho nevýhodou je poměrně vysoký počet planných poplachů způsobených mlhou, padajícím sněhem, pohybem zvířat nebo rostlinami v případě větru a pod.

Rozsah dodávky

Pro zákazníky dodáváme infračervené závory jako součást systému EZS. Součástí dodávky je samotný návrh, projekce a jednotlivé komponenty - vysílací a přijímací část, upevnění, kabeláž, integrace do systémů EZS. Samotná plášťová ochrana jako součást řešení IBC může být napojena na certifikovanou EZS i na EZS na bázi PLC automatů. Výhodou je vizualizace signálu narušení a lokalizace místa poplachu, což umožní rychlou lokalizaci a následný zásah i při rozlehlých areálech.

Parkovací závory
Funkcionalita a prvky parkovacích závor

Parkovací závory umožňují přístup automobilů k parkovacím místům. Samotné parkovací závory mohou pracovat jako autonomní - jsou ovládány magnetickou kartou nebo dálkovým ovládáním dodávaným k závoře) nebo i jako síťové (součást řešení IBC). V tomto případě je pohon automatické závory ovládaný přímo IBC.

Technická úroveň parkovacích závor

Závora má ve svém tělese umístěn motor, pomocnou řídící elektroniku a samotné rameno. Rychlost pohybu ramene je nastavitelná, má antinárazové vybavení. Mechanická závora má rozpětí do 4 nebo do 6 metrů. Rameno závory může být namontováno nezávisle na pravé nebo levé straně. Lehké vyvážení zabezpečuje lineární nastavení pružiny. Pro použití v případě výpadku elektrické energie je i možnost použití záložního zdroje. Koncové spínače během zpomalení v otevírání nebo zavírání mohou být nastaveny mechanicky nebo elektronicky. Parkovací závory jako součást systému EZS je možné provázat s ostatními částmi IBC jako např.. osvětlení, přístup

Dodávané značky a provedení

Dodáváme osvědčenou značku italského výrobce WIL v nerezovém provedení odolávající povětrnostním vlivům. Rameno závory lze jednoduše zkrátit na požadovanou délku a přizpůsobit se tak vjezdu. Je vyrobena z galvanizované oceli a řídící elektronika je velmi jednoduše implementovatelná do systému IBC. Odblokovací systém se ovládá klíčem.

Rozsah dodávky

Součástí dodávky je připojení na hlavní, případně podružný elektrický rozvaděč se samostatným jištěním, těleso závory, závora, kabeláž a propojení na IBC. Závora může být ovládána samostatným dálkovým ovládáním nebo dálkovým ovládáním z IBC. Součástí dodávky je i majáček (světelná signalizace) upozorňující na výjezd vozidel na komunikaci.

Viac...