Řízení osvětlení Vytlačiť

V inteligentních řešeních IBC se snoubí kombinace optimální světelné pohody pro návštěvníky budov s ekonomikou provozu osvětlení pro jejich majitele a provozovatele. Vysoká funkcionalita zajišťuje i propojení s dalšími systémy - ať už jsou to přístupové a zabezpečovací systémy, požární signalizace, kamerové systémy atd..

Řešení IBC v oblasti řízení osvětlení zajišťují plnění hygienických norem v oblasti osvětlení vnitřních prostor, ale i ovládání vnějších osvětlení, jako jsou reklamy, fasádní osvětlení, různé poutače atd.. Součástí našeho díla je i ovládací panel přístupný přes web rozhraní, na kterém si může oprávněná osoba ze strany uživatele objektu po zadání jména a hesla upravovat světelné okruhy a světelné scény, jejich ovládání v závislosti na denní nebo noční doby, pracovních dnů a svátků případně v návaznosti na další události jako je pohyb v objektu, narušení poplachových zón atd..

Do systému je možné dostatečně předem nadefinovat i různé atypické události jako jsou např. státní svátky a osvětlení budovy bude tak následně reagovat na takto zadané vstupy. Díky tomu, že všechny subsystémy IBC jsou ovládány přes web rozhraní, i ovládání světel lze ovládat odkudkoliv z prostředí internetu - jednak přes standardní stolní počítače a notebooky, ale i z mobilního telefonu, smartphonu. Součástí našeho díla je i odladění na změnu ročních období - např. v souvislosti se sněhovou přikrývkou, kdy se může podstatně měnit úroveň vnějšího osvětlení a světelného smogu. Z technického hlediska víme ovládat jednak klasické žárovkové světelné okruhy, LED svítidla i výbojková svítidla.