Komplexní řešení pro inteligentní budovy Vytlačiť

IBC – INTEGRAL BUILDING CONTROL

IBC je řešení pro výstavbu inteligentních budov, ve kterých jsou použity technologie z oblasti zpracování dat, hlasu a obrazu integrované s technologiemi pro TZB do jednotného a komplexního systému. Jako integrující prvek je použit internetový protokol (IP), čímž jsme zobrazování informací a řízení celého systému, jednotlivých subsystémů nebo zařízení přenesli do světa internetu a dali jsme tak uživateli možnost jednoduché obsluhy a možnost ovládání odkudkoliv a čehokoliv. Unifikace řešení na bázi internetu navíc přináší neuvěřitelně výhodný poměr cena / výkon a efektivita tohoto řešení se znásobuje z hlediska technologického trendu. Je evidentní, že v nejbližší budoucnosti bude mít každá technologie webový interface. Z hlediska zákaznického segmentu IBC je řešení na míru pro každý objekt a pro každého klienta.

Pomocí PLC automatů instalovaných v rozvaděčích nízkého napětí umíme měřit a regulovat prakticky jakékoliv veličiny v objektech:

  • teplota: teploty vnitřní, venkovní, výstupní hodnoty ze zdrojů tepla, jako jsou solární panely, kotle, tepelná čerpadla, ale také jiná místa hydraulické soustavy nebo vzduchotechniky.
  • světlo: měření intenzity vnitřního a vnějšího osvětlení, vstupy pro řízení osvětlení vnitřních a vnějších osvětlení a reklam pomáhají značně snižovat náklady na osvětlení,
  • elektřina: sběr údajů z elektroměrů o aktuální spotřebě elektrické energie, dálkové rozpínání spotřebičů,
  • plyn: aktuální hodnoty spotřeby plynu,
  • vlhkost: vlhkostní čidla v prostorách bazénů a saun pro potřeby odvětrávání a zamezení vzniku plísní, zemní čidla na optimalizaci zalévání a zavlažování vegetace,
  • tlak, síla větru / proudění vzduchu, rosného bodu, přítomnost CO2, námrazová čidla a další.

PLC automaty se instalují na DIN lištu do standardních NN rozvaděčů a v případě potřeby i do samostatných rozvaděčů. Mají vlastní IP adresu a zabudovaný web server. S lokálními prvky v rámci objektu komunikují po otevřené sběrnici RS-485, obslouží v průměru min. 100-150 prvků (vstupní snímače a řízené prvky). K dispozici jsou různé nástavby - manažerské přehledy o spotřebě energií, facility management a další užitečné nástroje pro správu objektu.

IP PLC automaty jsou vhodné především do polyfunkčních a občanských staveb, průmyslových areálů, v posledním období zaznamenáváme nástup průmyslového ethernetu i do výrobních linek.

Viac...

 

SCADA Přístupové systémy
Datové sítě Docházkové systémy
IP telefonie Protipožární systémy
Měření a regulace Zabezpečovací systémy
Kamerové systémy