Akce: Svorky ENSTO Clampo Pro >> Tisk

Malý komponent - VELKÝ význam.

Nyní za bezkonkurenční cenu !!!!logo Ensto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je nanejvýš důležité, aby elektrické zařízení pracovalo spolehlivě a bezporuchově. Zásadní význam pro činnost je dobré spojení elektrokomponentů s rozvodnou sítí. Většina spojů je realizována pomocí vodičů, kabelů, svorek nebo přípojnicemi. Spolehlivost a bezpečnost zařízení je dána vhodnou volbou a provedením svorek. Proto je prioritou používat svorky v nejvyšší možné dostupné kvalitě.

Svorky Ensto Clampo Pro

 

A jak se pozná dobrá svorka?

  • je certifikovaná dle platných standardů a norem
  • je vhodná pro Al i Cu vodiče
  • vyhovuje všem průřezům vodičů
  • má spolehlivou konstrukci
  • má jednoduchou a snadnou montáž
  • je kompaktní
  • má výrobce s tradicí
  • materiál již z výroby obsahuje antioxidační sloučeninu
  • spojovací šroub má hlavu pro inbusový klíč umožňující správné a pevné uchycení vodiče

Svorky Ensto Clampo Pro jsou certifikovány pro splnění požadavků stanovených v normách. To znamená, že nezávislá třetí strana otestovala produkt a došla k závěru, že splňuje požadavky dané normy. Vydavatel certifikátu provádí pravidelné kontroly, aby potvrdil, že produkty zůstávají nezměněny a je dodržena jejich bezpečnost. Certifikace výrobku Vám zaručí, že komponenty používané ve Vašem panelu jsou bezpečné a nebudete mít odpovědnost za jakkékoliv vady komponentů. Pokud svorky nejsou ověřeny podle nejnovějších standardů, je výhradní odpovědností výrobce zajistit, aby byl jeho výrobek v souladu s uvedenou směrnicí a normou. Výrobce musí prokázat zprávy o zkouškách ke schválení způsobilosti svorek.

 

Ensto svorky Clampo Pro

Technické normy pro svorky

Vhodnost měděných vodičů je ověřena dle harmonizované normy EN60947-7-1:2009.

Vhodnost hliníkových vodičů je ověřena dle normy EN61238-1:2003.

Svorky, které byly testovány a certifikovány dle standardu EN61238-1:2003 jsou rozděleny do třídy A a B. Třída A - svorky jsou testovány proti zkratu a jsou vhodné jak pro zařízení a obecné užívání, také jako napájecí svorky.

Třída B - svorky nejsou testovány proti zkratu a mohou být použity pouze v obvodech, které jsou chráněny rychlou pojistkou, ne pojistkami pro všeobecné použití nebo motorovými pojistkami, které jsou obvykle používány v průmyslových aplikacích. Z tohoto důvodu je používání svorek třídy B omezeno pouze na koncové zařízení nebo pouze pro speciální obvody chráněné rychlou pojistkou.

 

 

Spojení hliníkových a měděných vodičů

Hliník a měď se vzájemně nesnáší. Pokud se tyto dva kovy vzájemně dotýkají - při nepatrné vlhkosti - dochází k elektrotechnickému procesu nazývanému "galvanická koroze". To znamená, že tyto dva kovy na sebe reagují, ionty se pohybují od měkčího kovu k tvrdšímu. Měkčí kov, v tomto případě hliník, začíná korodovat.

Postupem času se kvalita spojení ve svorce zhoršuje, přechodovým odporem se svorka zahřívá, zvyšuje svoji teplotu, což v konečném důsledku vede k roztavení plastových dílů, nespolehlivé činnosti, případně i požáru.

Ale všechny kovy nejsou stejné. Jestliže se měď a hliník nesnášejí, cín je netečný k oběma materiálům. Cín nezpůsobuje galvanickou korozi žádnému z těchto kovů. To je důvod, proč vodivé části svorek Ensto Clampo Pro - tělo a šrouby - jsou vyrobeny z pocínovaného hliníku. Tělo svorky je navíc vybaveno polyamidovou přepážkou, takže spojované vodiče by se neměly za žádných okolností navzájem dotýkat.

 

Univerzální svorky Ensto Clampo Pro jsou nabízeny pro všechny varianty použití pouze ve čtyřech velikostech. I toto je přednost - úspora skladovacího místa.

 

Svorky Ensto Clampo Pro 1000V

Nová řada 1000 V svorek je vhodná pro aplikace, kde se používá vyšší napájecí napětí, např. u pohonů, železničních systémů, lodí a kontrolu kotlů. Jsou vhodné i pro DC aplikace, což je ideální volbou pro fotovoltanické připojení. Svorky mají kryt vyztužený skelným vláknem, proto mohou být použity při vysokých teplotách až do +90°C a jsou ideální pro použití v náročných průmyslových oblastech. Jsou certifikovány podle nejnovějších norem, které splňují podmínky pro označení CE, a jsou také UL certifikované. To znamená, že stejné svorky mohou být použity v řadě aplikací a není zapotřebí dalších zkušebních protokolů. Možný je také export do USA.

 

Investujte do bezpečí - ujistěte se, že používáte svorky vhodné pro připojení hliníkových a měděných vodičů - používejte svorky ENSTO CLAMPO PRO, nyní za jedinečnou akční cenu.


Akce je platná do odvolání.

Platný akční ceník svorek ke stažení zde.


 

 

 

 

 

 

 

 

Akční leták ve formátu PDF ke stažení zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brožura o svorkách Ensto Clampo Pro ve formátu PDF ke stažení zde.