Tisk

brandrex.jpg

 

 

Společnost BRAND-REX patří mezi vedoucí světové dodavatele strukturovaných kabelážních systémů pro datové sítě a je také významným specializovaným výrobcem  výkonných kabelů pro extrémní a náročná použití. Firma Brand-Rex Ltd.  byla založena v roce 1972 v Glenrothes, ve Skotsku, kde sídlí její vedení i v současnosti.

S nabytou odborností v oboru speciálních a komunikačních kabelů se firma prosadila ve vývoji řešení pro prvotní počítačové systémy. Tento vstup do světa datových komunikací formoval postupně základy dnešního produktového zaměření.

Brand-Rex vyvíjí a dodává komplexní kabelážní systém – od propojovacích kabelů a zásuvek v kancelářích, přes kabely vedoucí v podlahách či podhledech až k propojovacím panelům integrujícím se s aktivními prvky v rozvodných a výpočetních místnostech. Společnost vyrábí také speciální kabely pro použití v prostředích charakteristických vysokou teplotou, třením či chemickými vlivy při náročných požadavcích na jejich rozměry a hmotnost. Tyto kabely se uplatňují v námořnictvu, leteckém či automobilovém odvětví a v průmyslu.

Brand-Rex dosahuje v současnosti obrat okolo 80 milionů liber a disponuje 400 kmenovými zaměstnanci. Má 14 světových poboček a pokrývá 45 států. V západní Evropě drží 2. místo v rámci segmentu s trhovým podílem více než 9%. Nosné technologie dodávané firmou Brand-Rex zahrnují metalické a optické kabelážní systémy (včetně unikátního systému zafukování optických vláken “Blolite”) a systémy inteligentní infrastruktury a řazení, které zabezpečují úplný přehled a ovládání zařízení koncovým uživatelem.

Řešení Brand-Rex jsou dodávány na trh prostřednictvím sítě instalačních a servisních partnerů vysoké úrovně. IES spol. s r.o. se řadí mezi specializované distribuční partnery s rozsáhlou sítí školených akreditovaných instalatérů zabezpečujících dodávku a instalaci řešením vždy adekvátním k daným požadavkům.