Máme novou svářečku optických vláken >> Tisk

svarecka2.jpg

 

V rámci zkvalitnění úseku Systémové integrace přinášíme pro naše zákazníky další novinku - zcela novou svářečku optických vláken Sumimoto T-39.  Ta je vybavena tříosým posunem vláken a automaticky dokáže určit druh vlákna. Následně je navržen svářecí program, který identifikuje založení vlákna, automaticky nastavuje vlákno při svaru, kontroluje jeho zalomení a vystředění.

Tato svářečka dokáže vystředit vlákno na jádro pomocí systému DCA a samotný svar zavaří do 9 sekund. Následné zapečení ochrany svárů je dokončeno do 40 sekund. Dokáže přesně odhadnout útlum a precizně provede svar vlákna.

 

svarecka1.jpg

 

 

 

 

Jednoduchost a rychlost obsluhy nejsou na úkor kvality provedení svárů. Spouštění a samotný proces probíhá zcela samostatně, včetně tahového testu pevnosti svárů. Proces je přerušen pouze v případě, pokud je nalezena odchylka od parametrů vlákna.


Zařízení má vlastní zdroj, tudíž není nutné mít při instalaci k dispozici elektrickou přípojku. Svářečka je uložena v pevném transportním kufru, který lze bezpečně přenášet a nemůže tak dojít k přímému poškození. Kufr je také vybaven potřebným vybavením včetně lámačky.

 

Průběh sváření optických vláken se ukládá do paměti, ze které Vám můžeme vytisknout protokol útlumu na vlákně a dalších parametrech optického vlákna. Vzhledem k paměti o velikosti 2400 záznamů, můžeme mít databázi všech provedených prací neustále k dispozici.

Svářečka je k dispozici s naším proškoleným technikem, který Vám zprovozní optickou síť na míru. Před samotným svařováním Vám můžeme poradit s chystanou sítí a můžeme Vám ji dodat tzv. na klíč včetně dodávek potřebného materiálu.